Aktualności

Aktualności ze świata OZE

Drugi nabór do programu "Mój Prąd"

Drugi nabór do programu "Mój Prąd" 


Pierwszy nabór do programu "Mój Prąd okazał się wielkim sukcesem! Dzięki rządowemu dofinansowaniu wspartych zostało 27 000 mikroinstalacji fotowoltaicznych których moc liczy się na 152 MW. Już 13 stycznia ruszył drugi nabór wniosków na dopłaty do fotowoltaiki dla gospodarstw domowych. 


Rządowe Dofinansowanie "Mój Prąd" cieszy się potężnym zainteresowaniem wśród posiadaczy gospodarstw domowych! Jest to jeden z największych programów w całej Europie wspierający budowy domowych instalacji fotowoltaicznych od 2 do 10 kW. Dofinansowanie skierowane jest do osób fizycznych, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby za pomocą fotowoltaiki. 

Pierwszy Nabór trwał od 30.08.2019 r. do 20.12.2019 r. W tym czasie dofinansowano 27 tyś. mikroinstalacji PV, na cel ten wydano prawie 132 mln zł. Zainstalowaną moc tych instalacji szacuje się na 152 MW. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do wykorzystania ma jeszcze prawie 90% z miliardowego budżetu. Pieniądze te mają pozwolić dofinansować nawet 200 000 instalacji. 

A ty, odebrałeś już swoje 5000 zł z rządowego dofinansowania "Mój Prąd"?  

Więcej informacji na "Mój Prąd"

Chcesz dowiedzieć się jak działa instalacja fotowoltaiczna? Wejdź tutaj - Jak to działa?