Aktualności

Aktualności ze świata OZE

Instalacje fotowoltaiczne na blokach w Koninie - OZE w naszym mieście

Instalacje fotowoltaiczne na blokach w Koninie - OZE w naszym mieście 


Odnawialne Źródła Energii w Koninie 

Na dachach wieżowców oraz bloków mają powstać instalacje fotowoltaiczne! A to wszystko na osiedlu "Zatorze" w Koninie o czym informuje tamtejsza Spółdzielnia Mieszkaniowa!

Na swoim Facebook-u opublikowali projekt oraz poinformowali mieszkańców, cytując Spółdzielnia Mieszkaniowa Zatorze w Koninie "Już niedługo tak będą wyglądały dachy na Naszym osiedlu". Władze spółdzielni chwalą się swoją walką o zieloną energię oraz krokami podjętymi w tym kierunku, informując o spotkaniu z zespołem p. Minister Emilewicz, który pracuje nad ustawą o wsparciu pieniężnym dla instalacji fotowoltaicznych na dachach bloków mieszkalnych. 

Spółdzielnia Mieszkaniowa Zatorze W Koninie informuje, że zna już zarys ustawy i przygotowuje się do wyścigu o dofinansowanie. Na razie nie znamy więcej informacji ale mamy nadzieję, że zmieni się to już wkrótce. Wyrażenie chęci walki o tańszą i zdrowszą energię, a w efekcie czystsze powietrze wywarło bardzo duże zainteresowanie na Facebook-u Spółdzielni Mieszkaniowej. 

W komentarzach możemy przeczytać, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Zatorze w Koninie przemyślała remonty dachów "Mamy wszystko przemyślane. Odchodzimy od papy. Idziemy w stronę izolacji natryskowej." oraz, że wielkość instalacji fotowoltaicznej na dachach będzie dobrana do mocy urządzeń w częściach wspólnych owych budynków mieszkalnych, na których mają powstać takie instalacje. 

Nie wiemy również w jaki sposób sfinansowana zostanie taka instalacja oraz jak, i kiedy zmieni się czynsz dla mieszkańców, zakładając, że dana inwestycja dojdzie do skutku. 

Zdjęcie projektu znajdziecie na Facebook-u Spółdzielnia Mieszkaniowa Zatorze w Koninie


Photo used in the article by David Cristian on Unsplash